yaren
//

Yaren Leylek Ve Adem Yılmaz’ın Dostluğu Film Oluyor

4 dakikalık içerik

Yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş vasıtasıyla tanıdığımız Yaren Leylek ve Adem Amca’nın hikayesi beyaz perdeye taşınıyor. Ünlü oyuncu kadrosu ve başarılı bir ekiple çekilecek olan film, Yaren Leylek ve Adem Amca’nın uzun yıllardır süren dostluğunu izleyiciye aktaracak.

“Yaren Leylek” Ünlü İsimleri Yeni Bir Film Projesi İle Bir Araya Getiriyor

Adem Yılmaz ile Yaren Leylek’in dostluğunu ilk kez fotoğraflayan ve tüm dünyada tanınmalarına vesile olan yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş yeni filmi sosyal medya hesabından duyurdu. Heyecanla beklenen film ile ilgili konuşan Tüydeş, “Adem Amca ile dostluklarıyla 12. yılı geride bırakan Yaren Leylek bu kez ünlü isimleri yeni bir film projesi ile bir araya getiriyor. Başrollerinde Buğra Gülsoy ve Hande Doğandemir’in yer alacağı film hikâyenin gerçekleştiği Karacabey’de beyaz perdeye taşınacak” dedi.

Gerçek Bir Hikâye İle Dikkat Çekici Bir Kurgu Harmanı

Tüydeş filmin kadrosundan bahsederek, “Bu ay çekimlerin başlayacak filmin senaryosunu ‘Sadakatsiz’ ve ‘Rafadan Tayfa’ gibi beğenilen projelerde yer alan Arzu Yurtseven yazarken, yönetmen koltuğunda ‘Gibi’ dizisinden tanıdığımız Onur Uzun yer alıyor” şeklinde paylaştı. Filmin yapımcılığını ise Sev Yapım üstleniyor.

Yapılacak filmin Yaren Leylek ile Adem Amca hikayesinden esinlenilerek hazırlanacağını belirten Tüydeş, “Şu kadarını söyleyebilirim film hikayenin kendisini olduğu gibi beyaz perdeye taşımayacak. Gerçek bir hikâye ile dikkat çekici bir kurgu üzerinde harmanlanmış bir eser çıkacak ortaya. Filmde Karacabey’in çeşitli yerleri mekân olarak kullanılacak” ifadelerini kullandı.

Kimdir Bu Meşhur Yaren Leylek?

Bu hikâye aslında 12 sene önce, Avrupa Leylek Köyleri Ağı’na üye tek Türk köyü Karacabey ilçesine bağlı Eskikaraağaç köyünde doğdu. Leyleklerin göç mevsimi geldiğinde her sene Yaren Leylek göç ettiği yerlerden geliyor ve Adem Yılmaz’ın Uluabat Gölü’ndeki kayığına konuyordu. Balıkçılık yapan Adem Yılmaz’ın tuttuğu balıklardan her sene yiyen Yaren Leylek ile Adem Yılmaz arasında güçlü bir dostluk bağı kuruldu. Uzun yıllardır devam eden bu dostluk, yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş’in kadrajına yansıdı.

Yaren Leylek ve Adem Amca’nın dostluğunu anlatan filmin çekimleri 8 Ağustos’ta başlayacak. “Yaren Leylek” filminin kasım ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: https://twitter.com/alpertuydes/status/1687088493728542721