EtkinlikHaber

TÜBİTAK Efficiency Challange Başvuruları başladı !

21-27 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek Efficiency Challange başvuruları başladı. Alternatif enerjili araçlar ve verimli bataryalar konusunda yarışmaların olduğu etkinliğe başvurular 10 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek.

posterEfficiency Challange Electric Vehicle TÜBİTAK tarafından 2005 yılından itibaren gerçekleştirilen bir yarışma etkinliği olup alternatif enerji ile çalışan araçlara yerli ilginin arması için her yıl farklı kategorilerle çeşitleniyor. 2007 yılında hidromobil kategorisininde eklendiği bu etkinlikler 10.000’den fazla üniversite öğrencisine ulaşmış durumda. 2017’de etkinlikte ilk defa uluslararası takımlar da yer alacak. Küresel katılımla etkinlikte çeşitlilik ve rekabet artacak.

Etkinlikte Electromobile ve Hydromobile olmak üzere iki yarışma kategorisi bulunuyor. Yarışmaya başvurusu TÜBİTAK tarafından kabul edilen Türkiye takımlarına 10.000 TL ve yabancı takımlara 15.000 TL destek verilecek organizasyonda hazırlık desteği de sunulacak. Hazırlık desteklerinin yanı sıra, yarışmalar sonunda derece alan takımlara Performans Ödülleri, Tasarım Ödülleri, Kurul Özel Ödülü, Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü ve Yerli Ürün Teşvik Ödülleri kategorilerinde ödüller de verilecek.

Buradaki adresten başvuru yapılabilecek etkinlik ve yarışmalara katılacak tüm ekiplere başarılar dileriz.


TÜBİTAK


Yazar Hakkında

Hacettepe Biyoloji Bölümünden 2011 yılında mezun olduktan sonra ODTÜ’de Antik DNA çalışmaları ile lisans üstü eğitimini sürdürmüştür. Lisans eğitiminde ve daha sonrasında ekoloji ve popülasyon ile ilgilenmiş olup, vektör ekolojisi üzerine çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır. ODTÜ’de lisans üstü çalışmalarına devam ederken biyoteknoloji girişimciliğine adım atmış olup, Türkiye’de inovatif biyoteknoloji ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Bildiklerini ve öğrendiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Elçin, doğrulanabilir Türkçe bilimsel yayın kaynaklarının az olmasından rahatsız olmuş ve ortağı Emre ile birlikte Bilimma'yı kurmuştur. Ekim 2016'dan itibaren bilimsel haber ve bilgilerin sorgulanabilir kaynaklarla insanlara ulaşması için yazılar yazmaktadır. Fotoğraf çekmek, arazi çalışmalarına katılmak ve gezmek başlıca ilgi alanları olup, ERES Biyoteknoloji'de projelerini sürdürmektedir.
Alakalı İçerikler
HaberTürkiye

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri ülkemizin dört bir yanında devam ediyor

HaberTürkiye

2020 Yılı TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, Kutup Çalışmaları Ödülü ile TÜBİTAK TWAS Teşvik Ödülü Başvuruları Başladı

HaberTürkiye

Merkür’ün Güneş diski önünden geçişi canlı yayınlanıyor

HaberTürkiye

Öğretmenler kutup seferlerine dahil ediliyor - KEDİ projesi

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir