Covid2019HaberSağlık

TOFAŞ COVID-19 mücadelesi için 3 farklı ekipman üretmeye başladı!

TOFAŞ yeni tip koronavirüsle mücadele için 3 farklı koruyucu ekipman geliştirmeye başladı.

Yeni tip koronavirüsün sebep olduğu COVID-19 pandemisi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok sağlık çalışanlarını etkiliyor. Sağlık çalışanlarının hem kendilerini hem ailelerini hem de hastalarını koruyabilmek için koruyucu ekipmanlara ihtiyacı oluyor. TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası bu sorunun çözümüne katkı sunmak için üç farklı koruyucu ekipman geliştirdi ve bunları üretmeye başladı. Ekipmanları TOFAŞ Ar-Ge ekibi geliştirdi ve Bursa Şehir Hastanesi Enfeksiyon hastalıkları, Anestezi ve Acil Müdahale Uzmanı hekimleri değerlendirdi ve doğruladı.

Sağlık çalışanları için koruyucu ekipmanlar

Tofaşın tasarladığı örnek alma kabini tasarımı TOFAŞ, sağlık çalışanları için Biyolojik Örnek Alma Kabini ve iki farklı Entübasyon Kabini tasarladı. Bununla birlikte bu ekipmanları üretmeye de başlayan TOFAŞ ayrıca Biyolojik Örnek alma kabini ve Entübasyon Kabin’in ilk örneklerini Bursa Şehir Hastanesine teslim etti.  TOFAŞ bu eksikliklerin giderilmesi sürecine katkı sunmak isteyen diğer firmalar için bu projelerin Tasarım PDF dosyalarını ve CAD data dosyalarını herkese açık olarak paylaştı. İlgilenen firmalar için dosyaların paylaşım bağlantısına TOFAŞ’ın duyuru sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte siperlikli maske de tasarlayan TOFAŞ Ar-Ge ekibi, siperlikli maskeleri de seri üretim için hazırlıyor. İlerleyen günlerde bu dosyaları da ekleyecekler.

BURAYA TIKLAYARAK TOFAŞ’IN PAYLAŞTIĞI DOSYALARA ULAŞABİLİRSİNİZ.

TOFAŞ sosyal medya hesaplarından bu çalışmasını şöyle duyurdu:

Koronavirüse karşı verilen mücadelede fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanlarımızın korunmasına katkı sunmak için fabrikamızda üç farklı ekipman üretmeye başlıyoruz! Ar-Ge Merkezimizde geliştirip ürettiğimiz biyolojik örnek alma kabini ve entübasyon kabininin ilk örneklerini Bursa Şehir Hastanesi’ne teslim ettik. Siperlikli maskeyi de seri üretime hazır hale getirdik. Üretmeye başladığımız ekipmanların tasarımlarını ilgilenen firmalara da açıyoruz. Detaylı bilgi için profildeki linki ziyaret edin. şeceğiz @kocholding

Alakalı İçerikler
BelgeselDoğahayvanlarÖzel Haberler

Vintage Bilimsel Kelebek Çizimleri - 2

BilimCovid2019Haber

Coronavirüs sivrisinekten bulaşır mı?

BelgeselDoğahayvanlarÖzel Haberler

Vintage Bilimsel Hayvan Kafası Çizimleri - 2

Haber

Neowise Kuyruklu Yıldızı'nı nasıl görebiliriz?

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Worth reading...
Ocak’tan Bugüne Koronavirüs Belası
%d blogcu bunu beğendi: