STS Turkey

STS TURKEY 2019 konferansları; tıptan mimarlığa birçok konu konuşulacak

3 dakikalık içerik

STS TURKEY, 2019 Toplum İçin Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Konferansı programı açıklandı.

STS TURKEY Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Türkiye Araştırma Ağı (Turkish Scholarly Network for Science and Technology Studies), 10-12 Eylül (Salı, Çarşamba, Perşembe) 2019 tarihleri arasında konferanslar düzenleyecek. İstanbul Teknik Üniversitesi, “Bilim, Teknoloji ve Toplum” Anabilim Dalı Başkanlığı ile İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü ev sahipliğinde yapılacak konferanslar, Ayazağa Kampüsü’nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi ve Senato Odası’nda düzenlenecek. Konferanslar, 10 Eylül günü saat 09.00’da kayıt işlemleriyle başlayacak. STS TURKEY platformu, ulusal ve uluslararası düzeylerde Türkiye’deki STS araştırmacılarını temsil ediyor.

STS TURKEY, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak etkinliği duyurdu;

10 Eylül günü, ana konuşmacı olarak saat 10.30-11.50 arası Prof. Dr. Wiebe Eco Bijker sunum yapacak. Wiebe E. Bijker, Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Disiplinlerarası Kültür Çalışmaları Bölümü’nde profesör. Wiebe Bijker, çeşitli araştırma projelerinde yer alıyor, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine eğitim veriyor.

3 gün boyunca sürecek olan konferanslarda, tıptan mimarlığa, teknolojiden demografik özelliklere kadar bilim-teknoloji ve topluma ilişkin birçok konu anlatılacak. Etkinlik takvimine ulaşmak için; Pdf dosyası

STS TURKEY’in çalışmaları 

STS TURKEY, Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Türkiye Araştırma Ağı’nı temsil ediyor. Platform, 2017 yılında Türkiye’deki bilim, teknoloji ve tıp alanlarında sosyal ve beşeri çalışmalar yapan araştırmacıları bir araya getirmek için kuruldu.

STS TURKEY’in hedefleri arasında, Türkiye’de bilim, teknoloji, tıp alanlarında çalışan araştırmacılar arasındaki etkileşimi arttırmak, ulusal ve uluslararası işbirliklerini teşvik etmek, bu amaçla disiplinler arası ve çok yöntemli bir STS yaklaşımı savunmak bulunuyor.

Bunun dışında STS TURKEY ekibi, Türkiye’de konferanslar düzenleyerek etkinli ve yayın faaliyetlerini destekleyerek STS yaklaşımının yaygınlığını ve görünürlülüğünü artırmayı amaç ediniyor. STS TURKEY ayrıca, STS eğitimlerini iyileştirmeyi sağlayarak ve teşvik ederek, araştırmacıların ve doktora öğrencilerinin STS ile ilgili becerilerini teorik ve araştırma formasyonları ile destekliyor.

Kaynak;

STS TURKEY