Sirkten özgürlüğe uçuş

2 dakikalık içerik

Türk Hava Yolları’nın (THY) uluslararası taşımacılık yapan kargo şirketi Turkish Cargo, Ukrayna’dan Güney Afrika’ya 4 aslan taşıdı. Turkish Cargo bu uçuşunu “gönüllü” olarak gerçekleştirdi.

Ukrayna’da 35 metrekarelik küçük bir sirk odasında tutulan 4 aslan, olması gereken yere-doğaya kavuşturuldu. Lawrence Anthony Dünya Organizasyonu (LAEO) adlı kuruluş tarafından sirkten kurtarılan aslanlar, Turkish Cargo’nun vasıtasıyla Kiev’den İstanbul’a getirildi, ardından da Güney Afrika’nın Johannesburg kentine ulaştırıldı. Aslanlara bu yolculuğunda veterinerler, bakıcılar ve bir LAEO yetkilisi ile Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği sertifikası bulunan Turkish Cargo görevlisi eşlik etti.

Aslanların evlerine dönüşünü Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter hesabından duyurdu. Üstün’ün, “Ukrayna’da 35 metrekarelik sirk odasından kurtarılan dört aslanı Güney Afrika’daki uçsuz bucaksız doğaya ulaştırdık. Şimdi, keşfetme ve özgürlüğü yaşama sırası onların. Markamız Turkish Cargo’nun özel operasyonları ile doğanın koruyucusu olmaya devam edeceğiz.” yazısıyla paylaştığı video görüntüsünde aslanların uçaktan doğaya attıkları ilk adımlar dikkat çekiyor.

Kaynak; https://www.trthaber.com/haber/turkiye/sirkten-kurtarilan-4-aslan-turkish-cargo-ile-ozgurlugune-kavustu-407088.html