////////

Seaspiracy İkilemi: Balıkçılık Deniz Yaşamını Nasıl Etkiliyor?

2 dakikalık içerik

Seaspiracy İkilemi: Balıkçılık Deniz Yaşamını Nasıl Etkiliyor?

Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, 2021 yılı için başlattığı webinar serisinin ilkini 6 Mayıs 2021 tarihinde Perşembe günü saat 17.30’da gerçekleştirecek. Ali Tabrizi’nin yönettiği belgesel filmi Seaspiracy üzerine konuşulacak etkinliğe link üzerinden katılabilirsiniz.
Ayrıca konuşmacılar hakkında ek bilgi edinmek isterseniz yine link üzerinden detaylara vakıf olabilirsiniz.
“Komplo mu, gerçeklik mi?”
“Komplo mu, gerçeklik mi?” sorusundan yola çıkarak, balıkçılığın deniz ve okyanus yaşamı üzerindeki etkisinin irdelendiği Netflix belgeseli etkinlikte enine boyuna incelenecek, sorgulanacak. Belgesel genel olarak, endüstriyel balıkçılığın detayları, okyanusların 2048 yılında boşalacağı iddiası, balık türlerinin küresel çöküşü, aşırı avlanma, istenmeyen balıkların yakalanması, yaşam alanı kaybı, kirlenme ve iklim değişikliği, Büyük Okyanus’ta yer alan plastiklerin yarısının balık ağlarından oluşma ihtimali gibi birçok sorunu bağlam içerisinde ele alıyor.
İçinde yaşadığımız gezegende söz konusu sorunlardan uzak durmak veya etkilenmemek mümkün değilken, sizleri hem belgeseli izlemeye hem de etkinliğe katılmaya davet ediyoruz.
Belgesel adı: Seaspiracy: Denizlerdeki Komplo
Yönetmen: Ali Tabrizi
Hakkında: “Okyanuslardaki yaşama hayranlık duyan bir film yapımcısı, insanların deniz canlılarına verdiği zararı araştırırken küresel boyutta korkunç bir yolsuzluğu ortaya çıkarır.”
Altyazı ve seslendirme seçenekleri: Arabic, Greek, English, Türkçe / English – Audio Description, English [Original],Türkçe
Tür: Belgesel filmler, bilim ve doğa belgeselleri, doğa ve ekoloji temalı belgeseller
Bir Netflix Yapımı*