DoğaHaber

Denizaltındaki yaşamdan gökyüzündeki kuşlara kadar her şey ‘Natgeo’da

National Geographic’in Instagram hesabı ‘@natgeo’, filtrelenmemiş ve orijinal fotoğraflar paylaşıyor. Katkıda bulunan 135 fotoğrafçı, her biri seyahatlerinden çarpıcı ve samimi bir anı ayrıntılandıran yaklaşık 20 bin fotoğraf paylaştı. Natgeo hesabındaki her fotoğraf 750 binin üzerinde beğeni ve yorum aldı. Bu fotoğraflar, büyük fırtınalardan meraklı hayvanlara kadar bizi birleştiren hikayeler.

Hayvanlar ve insanlar arasındaki bağ ile ilgili en beğenilen bazı fotoğraflar.

Son dört yılda, hesaptaki fotoğraflar dört milyardan fazla beğeni ve 20 milyon yorum aldı. Vincent Musi’nin kumdaki köpek ve insan ayak izlerinin fotoğrafı gibi gönderiler, yaklaşık bir milyon beğeni ve kişisel öykülerle dolu 3 binden fazla yorum içeriyor.

En çok beğenilen meraklı hayvanlar fotoğrafları.

Fotoğrafçıların, hikayelerini insanlara ulaştırması Instagram ile çok kolaylaştı

Hikaye anlatma, National Geographic’in yaklaşık 130 yıl önce başlattığı sayılarından itibaren var. Başlangıçta, bir fotoğrafı insanlara ulaştırmak zaman alıyordu, fotoğrafçılar nadiren okuyuculardan geri bildirim alabiliyordu. Artık Instagram ile fotoğrafçılar, çalışmalarını doğrudan okuyucularla paylaşabiliyor ve anında geri bildirim alabiliyor.

Deniz seviyesinde çekilen ve en beğenilen fotoğraflardan birkaçı.

Su geçirmez kameralar sayesinde deniz altındaki dünyadan, bozkırlarda yaşayan yaban hayvanlarına, avının peşinde süzülen bir yırtıcı kuştan, Ay’ın en muhteşem hallerine kadar doğaya dair her şey National Geographic’in deneyimli fotoğrafçılarının objektifinden bizlere yansıyor.

Kaynak; https://www.nationalgeographic.com/photography/100-million-instagram-followers/photos-our-followers-liked-most/?cmpid=org=ngp::mc=social::src=twitter::cmp=editorial::add=tw20190219photo-100milliongallery::rid=&sf208014400=1

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Bilim ve teknoloji haberciliğinden önce spor ve gündem alanlarında muhabirlik yaptı. Paylaşmak istediğiniz haberler için +90 (541) 380 12 73 numaralı whatsapp ihbar hattımızdan veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
Alakalı İçerikler
DoğaHaber

National Geographic kaşifi F. Gözde Çilingir Canlı Yayında!

Haber

Doğa çalışanı Barbie serisi

HaberPsikolojiTeknoloji

İnstagram'ın aleniyeti çocukların zararına

DoğaHaber

İneği gömerken görüntülenen porsuk

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir