DuyurularHaberTürkiye

NASA Space Apps etkinliği ODTÜ’de

NASA’nın düzenlediği Space Apps Challenge etkinliği, 19-20 Ekim tarihinde ODTÜ’de yapılacak.

NASA, Space Apps Challenge projesiyle beraber yaratıcılığı yetenekle birleştiren beyinlere ulaşmak için küresel bir hackathon düzenliyor. Dünya çevre problemlerinin çözülmesi, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler bulmak üzerine, uygulamalar ve platformlar oluşturuyor. Space Apps Challenge’ın Ankara ayağı bu yıl, 19-20 Ekim günlerinde ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenecek. NASA, yine etkinlik süresince kaynaklarını katılımcılara açacak.

Space Apps Challenge Ankara afişi.

İlk kez 2012 yılında 25 şehirden 2000 kişinin katılımıyla düzenlenen bu etkinliğin sonucunda 100’den fazla çözüm üretildi ve takımların ortak çalışmasıyla üretilen bu çözümler NASA’nın projelerinde yer aldı. Yarışmanın kazananları ülke bazında ve küresel arenada ödüllendirilecek olup, jürinin seçeceği finalistler yerel proje birincileriyle yarışacak. Ankara’da gerçekleşecek etkinlik sonucu dereceye girenleri ise yurtdışı dil okulu, yazılım ödülü, ofis ve telefon hizmeti gibi ödüller bekliyor.

Uzman kod yazarı, astrofizikçi ya da mühendis olmak gibi şartların aranmadığı yarışma katılımı herkese açık olacak. Katılmak için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor çünkü etkinliğe katılım sınırlı.

Kaynaklar;

Başvuru – Space Apps Challenge ODTÜ GGT

Space Apps Challenge ODTÜ GGT – Twitter

Alakalı İçerikler
BiyolojiEvrimGenetikHaberUzay

Astrobiyolog Betül Kaçar NASA'da Görev Alacak

HaberUzay

Ay Dünya'dan nasıl görünecek? NASA yeni bir uygulama çıkardı

Haber

NASA Uluslararası Uzay İstasyonu'na "Robot Oteli" kuruyor

Haber

NASA çalışanı Mars'ta yaşam bulduklarını iddia etti

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir