Duyurular

NASA Space Apps Ankara konuları belirlendi

nasa space apps ankara

NASA 2012 yılından bu yana yaratıcılığı yetenekle birleştiren beyinlere ulaşmak için küresel bir hackathon düzenliyor. Geri sayımın başladığı etkinlik için NASA geçtiğimiz günlerde ana konuları ve alt başlıkları duyurdu. Katılımcıların merakla beklediği challenge ana konuları şu şekilde; dünya okyanusları, uydumuz, uzak ve yakın gezegenler, yıldızlar ve son olarak dünyamızdaki yaşam.

Seçilen herhangi bir kategori ve alt başlığa göre hazırlanan projeler yerel jüriler tarafından değerlendirilecek olup dereceye giren gruplar birbirinden güzel ödüllerin sahibi olacak. Derece projeleri ise NASA’ya gönderilip belli kategorilere göre değerlendirilerek globaldeki kazananlar açıklanacak. Bu aşamada kazananları ise NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ndeki roket fırlatmalarına katılma şansı bekliyor.

NASA Space Apps Challenge Ankara afişi.

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından 19-20 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 48 saatlik bu büyük organizasyona Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ev sahipliği yapıyor. Organizasyonun detaylı bilgisine, ödüllere ve kayıt formuna etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz. Kontenjanlar dolmadan bu güzel etkinlikte yerinizi almayı unutmayın.

Etkinliğin adresi; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Eskişehir Yolu 10.km No:276 Çankaya/ANKARA

Kaynaklar ve ilgili sayfalar;

Başvuru için- Space Apps Challenge ODTÜ GGT

ODTÜ GGT Space Apps

NASA Space Apps Challenge

Space Apps ODTÜ GGT Instagram

Space Apps ODTÜ GGT Twitter

Space Apps ODTÜ GGT Facebook

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Bilim ve teknoloji haberciliğinden önce spor ve gündem alanlarında muhabirlik yaptı. Paylaşmak istediğiniz haberler için +90 (541) 380 12 73 numaralı whatsapp ihbar hattımızdan veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
Alakalı İçerikler
Haber

NASA yeni astronot giysilerini tanıttı

Haber

BAE astronotu Dünya'ya döndü

DuyurularHaberTürkiye

NASA Space Apps etkinliği ODTÜ'de

HaberUzay

NASA GIPHY'de yeni Astronot Gif setini yayınladı!

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir