HaberUzay

NASA GIPHY’de yeni Astronot Gif setini yayınladı!

astronot selfie

NASA GIPHY’de yeni bir astronot reaksiyonu gif seti yayınladı. Bu yeni gif setinde eğlenceli astronotlar bulunuyor. Yeni yayınlanan gif seti 25 Eylül’de yeni ekibin Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilmesinin şerefine yayınlandı. NASA’nın GIPHY sayfasında bu koleksiyon yeni ekibin uçuşu hakkında bilgiler veriyor. Astronot Jessica Meir, uzay istasyonunda 6 ay geçirecek. Bu süreçte yüzlerce deney gerçekleştirecek. NASA Artemis programı hazırlıkları yapıyor. Bu hazırlıklardan biri de Ay’a gidiş için Uluslararası Uzay İstasyonundaki uzun süreli görevlerle hazırlanmak.

NASA yaptığı açıklamada, Artemis programıyla tekrar Ay’a ulaşacaklarını ve daha sonra Mars’a gideceklerinin altını çizerek bu heyecanı herkesle paylaşmak ve bu konuda farkındalık yaratmak için GIF’lerli de hikayelerinde kullandıklarını belirtti.

Yeni gif seti NASA’nın sosyal medya hesabı olan NASA Social’dan duyuruldu.

NASA daha önce Ay’a gidişin 50. yıl kutlamalarında kullanmak için tarihi NASA Gif seti de yayınlamıştı. 

 

via GIPHY

Günlük hayatımızda eğlenceli bir şekilde yer alabilecek bu giflerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz:

Astronot dansı :

astronot dansı

Astronot Hayırı :

astronot gif

Astronot Zihin Açılması:

Astronot gif

Kaynak

Yazar Hakkında

Hacettepe Biyoloji Bölümünden 2011 yılında mezun olduktan sonra ODTÜ’de Antik DNA çalışmaları ile lisans üstü eğitimini sürdürmüştür. Lisans eğitiminde ve daha sonrasında ekoloji ve popülasyon ile ilgilenmiş olup, vektör ekolojisi üzerine çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır. ODTÜ’de lisans üstü çalışmalarına devam ederken biyoteknoloji girişimciliğine adım atmış olup, Türkiye’de inovatif biyoteknoloji ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Bildiklerini ve öğrendiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Elçin, doğrulanabilir Türkçe bilimsel yayın kaynaklarının az olmasından rahatsız olmuş ve ortağı Emre ile birlikte Bilimma'yı kurmuştur. Ekim 2016'dan itibaren bilimsel haber ve bilgilerin sorgulanabilir kaynaklarla insanlara ulaşması için yazılar yazmaktadır. Fotoğraf çekmek, arazi çalışmalarına katılmak ve gezmek başlıca ilgi alanları olup, ERES Biyoteknoloji'de projelerini sürdürmektedir.
Alakalı İçerikler
BiyolojiEvrimGenetikHaberUzay

Astrobiyolog Betül Kaçar NASA'da Görev Alacak

HaberUzay

Ay Dünya'dan nasıl görünecek? NASA yeni bir uygulama çıkardı

Haber

NASA Uluslararası Uzay İstasyonu'na "Robot Oteli" kuruyor

Haber

NASA çalışanı Mars'ta yaşam bulduklarını iddia etti

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Worth reading...
Uzayda inşaatın temelleri atılıyor – Çimento karıştırıldı