mars'a isim göndermek
/

Mars’a isim göndermek için NASA formunu açtı!

2 dakikalık içerik

Mars’a isim göndermek için NASA isim formunu açtı. Mars 2020 Rover’ıyla isminizi Mars’a gönderin! Mars 2020 Rover NASA’nın önümüzdeki yaz Mars’a göndereceği yeni aracın ismi. 18 Şubat 2021 tarihinde Mars yüzeyine inmesi planan NASA Mars aracı için çalışmalar başladı. Bu çalışmalardan biri de Mars’a ismini göndermek isteyen insanlar için düşünülen bir disk. Mars’a gidecek bu diskte kaydolanların isimleri yer alıyor. NASA’nın sitesinden kayıt olduğunuzda size bir MARS 2020 isim kayıt belgesi veriliyor. Bu isim kayıt belgesi MARS 2020 aracındaki diske adınızın kaydedildiğini gösteren bir belge.

Mars’a isim göndermek için formu doldurmak yeterli

Mars 2020 Rover ile, Şubat 2021’de Mars’a ulaşması için isminizi NASA’nın sitesindeki formu doldurarak gönderebilirsiniz. Form’da İsim, Soy isim, Ülke ve posta kodu ve eposta bilgileri isteniyor. Mars’a isminizi göndermek için NASA’nın bu formunu doldurabilirsiniz.

Umut Yıldız paylaştı

NASA’da çalışan Umut Yıldız, NASA’nın duyurusunu ve Mars’a isim göndermek için gerekli formu Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. “sizin isminiz de bir Chip’in içinde Şubat 2021’de Mars’a iniş yapsın ?” mesajıyla başvuru sayfasını da paylaştı. Umut Yıldız’ın bu paylaşımı ve çağrısı sonucu pek çok takipçisi adını Mars 2020 Rover üzerindeki çipe kaydetti.