HaberUzay

Mars’a isim göndermek için NASA formunu açtı!

mars'a isim göndermek

Mars’a isim göndermek için NASA isim formunu açtı. Mars 2020 Rover’ıyla isminizi Mars’a gönderin! Mars 2020 Rover NASA’nın önümüzdeki yaz Mars’a göndereceği yeni aracın ismi. 18 Şubat 2021 tarihinde Mars yüzeyine inmesi planan NASA Mars aracı için çalışmalar başladı. Bu çalışmalardan biri de Mars’a ismini göndermek isteyen insanlar için düşünülen bir disk. Mars’a gidecek bu diskte kaydolanların isimleri yer alıyor. NASA’nın sitesinden kayıt olduğunuzda size bir MARS 2020 isim kayıt belgesi veriliyor. Bu isim kayıt belgesi MARS 2020 aracındaki diske adınızın kaydedildiğini gösteren bir belge.

Mars’a isim göndermek için formu doldurmak yeterli

Mars 2020 Rover ile, Şubat 2021’de Mars’a ulaşması için isminizi NASA’nın sitesindeki formu doldurarak gönderebilirsiniz. Form’da İsim, Soy isim, Ülke ve posta kodu ve eposta bilgileri isteniyor. Mars’a isminizi göndermek için NASA’nın bu formunu doldurabilirsiniz.

Umut Yıldız paylaştı

NASA’da çalışan Umut Yıldız, NASA’nın duyurusunu ve Mars’a isim göndermek için gerekli formu Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. “sizin isminiz de bir Chip’in içinde Şubat 2021’de Mars’a iniş yapsın ?” mesajıyla başvuru sayfasını da paylaştı. Umut Yıldız’ın bu paylaşımı ve çağrısı sonucu pek çok takipçisi adını Mars 2020 Rover üzerindeki çipe kaydetti.

Yazar Hakkında

Hacettepe Biyoloji Bölümünden 2011 yılında mezun olduktan sonra ODTÜ’de Antik DNA çalışmaları ile lisans üstü eğitimini sürdürmüştür. Lisans eğitiminde ve daha sonrasında ekoloji ve popülasyon ile ilgilenmiş olup, vektör ekolojisi üzerine çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır. ODTÜ’de lisans üstü çalışmalarına devam ederken biyoteknoloji girişimciliğine adım atmış olup, Türkiye’de inovatif biyoteknoloji ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Bildiklerini ve öğrendiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Elçin, doğrulanabilir Türkçe bilimsel yayın kaynaklarının az olmasından rahatsız olmuş ve ortağı Emre ile birlikte Bilimma'yı kurmuştur. Ekim 2016'dan itibaren bilimsel haber ve bilgilerin sorgulanabilir kaynaklarla insanlara ulaşması için yazılar yazmaktadır. Fotoğraf çekmek, arazi çalışmalarına katılmak ve gezmek başlıca ilgi alanları olup, ERES Biyoteknoloji'de projelerini sürdürmektedir.
Alakalı İçerikler
Özel Haberler

2019 yılının öne çıkan bilim insanları

Haber

NASA Mars 2020 keşif aracına isim arıyor

DuyurularHaber

Umut Yıldız Bursa İstanbul ve Ankara'da konferans verecek

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Worth reading...
Kilogramın tanımı resmen değişti
%d blogcu bunu beğendi: