/////

İklim Değişikliği ve Ekosistemler Konuşulacak

2 dakikalık içerik

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi, “İklim Değişikliği ve Göç” konulu panelinden sonra “İklim Değişikliği ve Ekosistemler” konulu ikinci panelini, 6 Mayıs 2021 Perşembe günü 13.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirecek. Moderatörlüğünü ise Dr. Emrah Çoraman’ın yapacağı bu panele link üzerinden katılabilirsiniz.
Panel konuşmacıları listesi ise şu şekilde:
Emekli Prof. Dr. Nüzhet Dalfes, İTÜ
Prof. Dr. Meryem Beklioğlu, ODTÜ
Prof. Dr. Nesibe Köse, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa
Doç. Dr. Hakan Gür, Ahi Evran Üniversitesi
Bir araştırma üniversitesi olan İTÜ, bu niteliği besleyecek teknik ve teknolojik varlığını güçlendirmeye özellikle önem vermekte; öğrencilerin, genç araştırmacıların ve akademisyenlerin bilimsel çalışma yapmasını sağlayacak 30’a yakın eğitim ve araştırma merkezinin yanı sıra 400’ün üzerinde laboratuvara da ev sahipliği yapmaktadır. İTÜ İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi de bunlardan birisidir.
Artık bir değişimden ziyade bir kriz olarak anmamız gereken “iklim krizi” konusuna dair bu önemli panele katılmanızı tavsiye eder, aciliyet ve mümkünlüğün bir aradalığına farkındalıkla katkı sunabileceğimizin altını çizmek isterim. Bir çıkış “stratejisi” için neler olup bittiğini anlamak ve akıbeti sadece ekosistemi değil gelecek nesilleri birebir etkileyecek bu konuya dair bilgi edinmek için hepiniz bu panele davetlisiniz.