Haber

İkinci Gökbilim Günleri’ne katılarak gökyüzünü gözlemleyebilirsiniz

İTÜ 2. Gökbilim Günleri

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 2. Gökbilim Günleri bugünkü etkinliklerle başladı. Yarın da devam edecek olan program, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenleniyor.

İTÜ Astronomi Kulübü’nün düzenlediği 2. Gökbilim Günleri başladı. İTÜ 2. Gökbilim Günleri’nde şu ana kadar Prof. Dr. Kazım Yavuz Ekşi, Genel Astronomi: Kozmik Uzaklık Merdiveni konusunu ve Prof. Dr. Celal Şengör, Astrojeoloji: Dünya Dışı Gezegenlerde Jeoloji konusunu anlattı. Bugün saat 18.00’de ise Dr. Sinem Şaşmaz Muş, Astrofizik: Gama Işını Patlamaları ve Nötron Yıldızları’nı anlatacak. Sunumlardan sonra akşam saatlerinde ise gökyüzü gözlemleri olacak.

Yarınki programa saat 11.00’de Doç. Dr. Savaş Arapoğlu’nun “Kozmoloji: Her Şeyin Teorisine Ne Kadar Yakınız?” isimli sunumuyla başlanacak. Ardından ise sırasıyla saat 13.00’te Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Ulubay’ın Astrofizik: Samanyolu ve Aktif Gökada Merkezleri, saat 15.00’te Doç. Dr. Ozan Ünsalan’ın Meteor Bilimi: Göktaşlarının Analizi ve Dr. Tevfik Uyar ile Dr. Kaan Öztürk’ün saat 17.00’deki Sahtebilimler ve Bilimsel Yöntem: Dünyayı Aşan Saçmalıklar isimli konular anlatılacak. Yine yarın akşam saatlerinde de gökyüzü gözlemleri yapılacak.

Yarınki programda Dr. Tevfik Uyar ile sunum yapacak olan Dr. Kaan Öztürk, etkinliği Twitter takipçilerine duyurdu;

İTÜ Astronomi Kulübü’nü tanıyalım

İTÜ Astronomi Kulübü, 1998 yılına kadar giden bir geçmişe sahiptir. Kulüp, İTÜ Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü’ne bağlı bir öğrenci kulübüdür. İTÜ Astronomi Kulübü’nün amacı, astronomiye ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek tartışma ortamı sağlamak ve amatör astronominin uygulamalı ve teorik alanlarında çalışmalar yürütmektir. Ayrıca kulüp, pozitif bilimleri topluma aşılamayı da kendine amaç edinmiştir.

Kaynak; İTÜ Astronomi Kulübü

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Bilim ve teknoloji haberciliğinden önce spor ve gündem alanlarında muhabirlik yaptı. Paylaşmak istediğiniz haberler için +90 (541) 380 12 73 numaralı whatsapp ihbar hattımızdan veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
Alakalı İçerikler
HaberÖzel HaberlerTürkiyeUzay

2020 Gökyüzü Takvimi

Duyurular

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali etkinlik takvimi açıklandı

Haber

Panellerden gökyüzü gözlemlerine Bursa Amatör Astronomi Kulübü

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir