Haber

Gazi’de ‘Beyin Farkındalığı’ programları

Beyin Farkındalığı Haftası (BAW / Brain Awareness Week) dolayısıyla, Gazi Üniversitesitesi Tıp Fakültesi bir etkinlik düzenleyecek. 11 Mart Pazartesi gününden 15 Mart Cuma gününe kadar sürecek olan etkinlik halka açık ve ücretsiz olacak.

Her Mart ayında, küresel çapta beyin farkındalığını arttırmak için programlar düzenleniyor. Bu haftada, beyin ile ilgili konularda dersler, sosyal medya kampanyaları, atölyeler ve birçok farklı türde etkinlik düzenleniyor. Bu haftada sağlıkçılar, insanları beyin araştırmalarında kaydedilen ilerlemenin yanı sıra alzheimer, parkinson, felç, şizofreni gibi beyin hastalıklarının teşhis, tedavi ve önlenmesinde kaydedilen ilerlemeler hakkında da bilgilendirir.

Gazi Üniversetise Tıp Fakültesi’nde Beyin Farkındalığı Haftası için düzenlenecek etkinliğin sloganı, “Daha anlamlı birey ve toplum yaşamı için, beyninizi iyi tanıyın ve beyin araştırmalarınızı gönülden destekleyin” şeklinde.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu’ndaki programlar, 11 Mart günü “Beynimiz nasıl çalışır? Beynimiz günlük etkinliklerimizi nasıl düzenler?” paneli ile başlayıp, 15 Mart Cuma günü Screenagers adlı filmi izleme ve tartışma etkinliği ile sona erecek.

 

http://med.gazi.edu.tr/posts/view/title/beyin-farkindaligi-haftasi-:-beynimiz-nasil-calisir-%3F-beynimiz-baskin-ve-onlenemez-sanallik-ve-dijitallik-ile-nasil-uzlasir-%3F-221652

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Bilim ve teknoloji haberciliğinden önce spor ve gündem alanlarında muhabirlik yaptı. Paylaşmak istediğiniz haberler için +90 (541) 380 12 73 numaralı whatsapp ihbar hattımızdan veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
Alakalı İçerikler
Köşe Yazıları

Bizi biz yapan mikroorganizmalar

Haberkitap

Kadın ve erkek beyni arasında fark yok

HaberSağlık

Çikolata migren atağını tetikler mi?

HaberNörobilim

Beyin uyarımı ile felçli adam robotik eli hissetmeye başladı !

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir