Berlin Bilim Haftası Dünya Bilim Zirvesi ne zaman
/

Falling Walls ve Berlin Bilim Haftası Dünya Bilim Zirvesi kayıtları sürüyor

Falling Walls ve Berlin Bilim Haftası, Dünya Bilim Zirvesi, 1-10 Kasım tarihleri arasında sanal ortamda düzenlenecek.

4 dakikalık içerik

Falling Walls ve Berlin Bilim Haftası Dünya Bilim Zirvesi 1-10 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Berlin Duvarı’nın yıkılışı (9 Kasım 1989) ile aynı güne denk geldiği için Falling Walls yani Yıkılan Duvarlar ismini alan vakfın adıyla özdeşleşen geleneksel konferansları, bu sene pandemi sebebiyle dijital ortamda düzenlenecek. 

Falling Walls ve Berlin Bilim Haftası, sizi Dünya Bilim Zirvesi’ne davet ediyor. 1 Kasım 2020 günü başlayacak olan etkinlik, tüm katılımcılara açık ve ücretsiz olacak. COVID-19 hastalığına sebep olan SARS-CoV-2 virüsünün dünyadaki düzeni değiştirmesiyle sosyal mesafe kuralları gereği etkinlikler de sanal ortama taşınmıştı. Sanal ortamda düzenlenmesi planlanan bu etkinlikte, dünyanın farklı noktalarından bilim insanları konuşma yapacak. Konuşmacılar ve katılımcılar, dünyadaki son gelişmeleri tartışacak.

1 – 10 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Bilim Zirvesi, Türkiye Saati ile 12.00’de (Berlin saati ile 13.00’e denk geliyor) başlayacak. Etkinlikte, 500’den fazla konuşmacı yer alacak iken, 200’den fazla oturum yapılacağı ve panellerin, atölye çalışmalarının ve konferansların da düzenleneceği duyuru metninde belirtildi. Falling Walls Vakfı tarafından düzenlenen Falling Walls konferanslarında her konuşmacı, bilimsel araştırmalarının bilim ve toplumdaki duvarları yıkmaya nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor.

Falling Walls ve Berlin Bilim Haftası’nda Yılın Buluşları açıklanacak

falling walls berlin bilim haftası

Falling Walls’ın son günde gerçekleştirdiği etkinliklerden biri de yılın buluşlarıdır. Falling Walls Yılın Bilimsel Buluşları‘na bu sene de dünya çapında büyük katılım oldu; 111 ülkeden 900’den fazla kişi, buluşunu ileri sürerek aday olmak istedi. Vakıf, belirlediği on kategoride yılın bilimsel buluşlarına aday olan 600’den fazla finalistin bulunduğunu ve bu çalışmaların ilerleyen günlerde açıklanacağını belirtti. Falling Walls Vakfı, kategorilerini ise, yaşam bilimleri, fizik, mühendislik ve teknoloji, sosyal bilimler ve beşeri bilimler, sanatta bilim, dijital eğitim, bilim ve yenilik yönetimi, yeni yetenekler, bilimsel girişim, science engagement initiatives olarak açıkladı.

Son olarak Almanya Berlin’de sınırlı sayıda fiziksel etkinliğin de olacağı duyuruldu. Falling Walls ve Berlin Bilim Haftası’nın ortakları sayesinde dijital etkinlikler tamamen ücretsiz olacak ancak fiziksel etkinliklerin ücretli olup olmayacağına dair hiçbir açıklama yapılmadı. Dijital etkinliklere ise sadece kayıt yaptırmak gerekiyor ve kayıt sırasında ise yalnızca isim-soyisim, e-posta hesabı istenmekte.

Kayıt;

Dünya Bilim Zirvesi’ne kayıt 

Kaynak;

Falling Walls