///

EkoEvo Öğrenci Başarı Ödülleri Başvuruları Başladı!

3 dakikalık içerik

Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği (EkoEvo), Türkiye’de yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin gerçekleştirdiği seçkin araştırmaları kutlamak amacıyla 2017 yılından itibaren her sene yüksek lisans tezi, doktora tezi ve makale ödülü veriyor. 2020 ödülleri için başvurular başladı. 19 Haziran 2020’ye kadar başvurular devam edecek.

EkoEvo yönetim kurulunun ilan atiği tarihten itibaren, son başvuru gününe kadar başvurularını tamamlayan adaylar arasından seçilenlere yüksek lisans, doktora ve makale kategorilerinde ödüller veriliyor. Aşağıda kategorilerin detayları yer alıyor:

  1. En iyi yüksek lisans tezi ödülü: Türkiye’deki üniversitelerden herhangi birisinde ekoloji ve/veya evrimsel biyoloji alanında, başvuru son tarihinden önce iki senelik zaman aralığında bitirilmiş tezler arasından seçilir.
  2. En iyi Doktora tezi ödülü: Türkiye’deki üniversitelerden herhangi birisinde ekoloji ve/veya evrimsel biyoloji alanında, başvuru son tarihinden önce iki senelik zaman aralığında bitirilmiş tezler arasından seçilir.
  3. En iyi öğrenci makalesi ödülü: Türkiye’deki üniversiteler bünyesinde kayıtlı bir öğrenci (lisans, yüksek lisans, ya da doktora) tarafından ekoloji ve/veya evrimsel biyoloji alanında yürütülmüş ve ilk yazarı (ya da ortak ilk yazarı) öğrenci olacak şekilde uluslararası saygın bir bilimsel dergide basılmış makaleler arasından seçilir. Makalelerin dergi tarafından kabul edildikleri tarihin (elektronik olarak ulaşılabilir olduğu), başvuru son tarihinden önceki iki senelik zaman aralığında olması gerekir. Yayının özgün araştırma olması beklenir, derleme tarzı makaleler değerlendirmeye alınmaz.

Nasıl başvurulur?

Başvurmak için aşağıdaki belgeleri her yıl ilan edilen son tarihe kadar [email protected] adresine göndermek yeterlidir. Tez ödüllerine başvurmak için: Aday kendisini adaylık mektubu yolu ile aday gösterebilir.

  • Adaylık mektubu
  • Tez
  • Adayın özgeçmişi

Makale ödülü için: Aday kendisini adaylık mektubu (link) yolu ile aday gösterebilir.

  • Adaylık mektubu (adayın çalışmaya katkısı ve çalışmanın önemi ayrıntılandırılmalıdır)
  • Makalenin Türkçe kısa bir özeti (bilgili ama alanda uzman olmayan bir okuyucuya hitaben)
  • Makale
  • Adayın özgeçmişi

Başvuru ve detaylı bilgi için ziyaret ediniz : http://www.ekoevo.org/hakkimizda/oduller/

Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği Öğrenci Başarı Ödülleri afişi afişte arı ve petek resimi var. bilgiler yer alıyor. son başvuru 19 haziran 2020