/

Dijital Dönüşüm ve Akıllı Sistemler Konferansı başlıyor – ODTÜ

3 dakikalık içerik

ODTÜ BİLTİR Merkezi tarafından organize edilen, 23-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. Uluslararası Dijital Dönüşüm ve Akıllı Sistemler Konferansı ve Sergisi (DTSS 2019) bugün başladı. Etkinlik, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ve saat 10.00’da başlayacak.

Uluslararası konferansın açılış konuşmalarını, Konferans Eş Başkanları Prof. Dr. Mustafa İlhan Gökler, Prof. Dr. Gözde B. Akar, TÜSİAD Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı Bahadır Balkır ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal yapacak.

Davetli konuşmacılar arasında yer alacaklar; TÜSİAD Dijital Türkiye Yuvarlak Masa Eş Başkanı ve TÜSİAD SD Görev Gücü Üyesi Serkan Sevim, ARÇELİK A.Ş. Üretim Teknolojileri Direktörü Haldun Dingeç, Northeastern Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Taşkın Padır, Akurgal Danışmanlık kurucusu Ali Akurgal, Fraunhofer IAO İleri Sistemler Mühendisliği Başkanı Mehmet Kürümlüoğlu, KAREL Bilgi ve İletişim Teknolojileri Mühendislik Direktörü Dr. Alper Sarıkan, Yalçıner Patent kurucusu Uğur Yalçıner, McKinsey&Company Partner’i Pınar Gökler Özsavaşçı, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Üretim Kıdemli Danışmanı Guruduth Ramanatha Marur.

Üç gün sürecek konferansta, “Akıllı Üretim”, “Nesnelerin İnterneti ve Siber Güvenlik”“Makina Öğrenmesi Uygulamaları”, “Akıllı Ulaşım”, “Dijital Dönüşümün Kurumsal Etkileri” ile “Dijital Dönüşüm ve Eğitim” başlıklı oturumlarda bildiriler sunulacak. Ayrıca, “TÜSİAD SD Başarı Hikayeleri”, “Dijital Dönüşüm Teknolojileri”, “Sanayi, Kamu ve STK’ların Dijital Dönüşüm Konusunda Üniversitelerden Beklentileri” başlıklı paneller de yapılacak.

DTSS 2019 ile ilgili detaylı bilgi için; http://dtss.metu.edu.tr

Etkinlik takvimi için; https://blog.metu.edu.tr/wwwdtss/files/2019/10/DTSS2019_Program-1.pdf