Haber

Çukura düşen ayı kurtarıldı

Foseptik çukuruna düşen ayı kurtarıldı
Bolu’ da bir ayı düştüğü foseptik çukurundan kurtarıldı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, Bolu’ya bağlı Demirciler Köyü Çam mevkisindeki bir tavuk üretim çiftliği alanında bulunan foseptik çukuruna bir ayı düştü. Çiftliğin çalışanları ayının foseptiğe düştüğünü gördü ve durumu itfaiyeye bildirdi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu Şubesi ve itfaiye ile jandarmadan birer ekip, olay yerine ulaştı. Ekipler önce çukurun çevresinde inceleme yaptı. Ardından iş makinası ile çukurun üzerindeki malzemeler kaldırıldı. Ayının yukarı tırmanabilmesi için ise çukura bir kereste yerleştirildi. Daha sonra ekipler alandan biraz uzaklaşarak, ayıyı itfaiye aracının üzerinden izledi.

Ayı, düştüğü çukurdan keresteye tırmanarak çıktı. Hızlı adımlarla çevreyi saran tellerin üzerinden atlayan ayı, ormanlık alana gitti.

Foto; Cumhuriyet

Foto; Cumhuriyet

Foto; Cumhuriyet

Kaynak;

Cumhuriyet

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Bilim ve teknoloji haberciliğinden önce spor ve gündem alanlarında muhabirlik yaptı. Paylaşmak istediğiniz haberler için +90 (541) 380 12 73 numaralı whatsapp ihbar hattımızdan veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir