Bu gelincik ne yapıyor?

3 dakikalık içerik

Gelincik ne ile beslenir? Ağaçkakan yer mi? Peki bir gelincik, bir ağaçkakanı Game of Thrones dizisinin Daenerys Targaryen karakterinin ejderha kullanması gibi kullanabilir mi?

Amatör fotoğrafçı Martin Le-May, Londra parkında yürürken bir gelinciğin ağaçkakanı bir uçak gibi sürdüğünü gördü ve fotoğrafladı. Le-May’in aslında tanık olduğu durum, bir gelinciğin öğle yemeği için çıktığı avda başarısız olmasıydı.

Foto; Martin Le-May

Martin Le-May, olay anını, “Ağaçkakanın önümüze indiğini gördüm. Sanırım 25 metre kadar uzaklıkta olmamıza rağmen, gelinciğin dikkati dağıldı. Ağaçkakan bu fırsatı yakaladı ve uzağa doğru çalılıkların arasında uçup gitti. Gelincik ise çimlerde gözlerden kayboldu.” sözleriyle aktardı.

Foto; Martin Le-May
Foto; Martin Le-May
Foto; Martin Le-May

Rodeocu başka hayvanlar da var;

Bir balıkçılın sörf videosu gibi görünen bu video, Güney Afrika’daki Kruger Ulusal Parkı’nda çekildi. Görüntünün ilerleyen dakikalarında bir su aygırı kafasını kaldırıyor.

Görselde bir bufalonun sırtında ilerleyen bir Genet’i görüyoruz. Foto; Cecil Sanders / Flickr

Gelincikler ne ile beslenir?

Gelincikler, etoburlar arasında gösterilir. Gelincikler, memeliler arasından tavşan boyunda veya daha küçük olanları avlar. Kısa kuyruklu gelincikler, yaşam alanlarında tarla faresi, fare, tavşan, sıçan, sincap ve diğer küçük memelileri tüketir. Bu tür hayvanlar kıt olduğunda, kısa kuyruklu gelincikler kuşlara, yumurtalara, kurbağalara, balıklara ve böceklere yönelir.

Kaynak;

Earth Touch News Network