Haber

Bayer’den girişimcilere 60 bin TL hibe

bayer

Bayer’in 2019 yılı Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey için başvurular 21 Ocak günü başladı. Bayer firması, son başvuru tarihi 28 Şubat olan programa seçilen her girişime 60 bin Türk Lirası hibe sağlayacak.

Bayer’in küresel çapta yürüttüğü girişim hızlandırma programlarının Türkiye ayağının ikincisi düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl sağlık teknolojilerinde program yapan Bayer, bu yıl için insan ve hayvan sağlığı hariç tarım ve çevre sağlığı teknolojilerine yönelik çalışmalar yapan girişimlere de destek olacak. Jürinin seçeceği girişimcilere şirket, 60 bin TL hibe verecek  ve kazanan girişimcilere ise 100 günlük çalışma ortamı ile mentorluk imkanı sağlayacak.

Bayer’in yaptığı açıklamada programa katılım koşulları ile ilgili bilgilere yer verildi. Türkiye’nin her yerinden, üzerinde çalışılabilecek yalın bir ürüne (MVP) ya da prototipe sahip sağlık, tarım, hayvancılık, çevre sağlığı alanlarına veya kurumsal şirketlere yönelik teknoloji, bilişim ve iş modeli çözümleri sunan projeler programa başvurabilecek. Birden fazla proje ile başvuru yapmanın mümkün olduğu programa katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmak şartı da aranıyor.

bayer

2018 G4A kazananları.

Geçtiğimiz yıl aynı programda 122 startup (girişim) arasından 3D tarayıcılar üzerinde çalışma yapan projeden, evlerde yapılan idrar testlerine, evcil hayvan bakımından, markaların hedef kitleleri ile arasındaki iletişime kadar birbirinden farklı altı girişim ödüllendirilmişti.

Programa www.g4a.health/turkey adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Bilim ve teknoloji haberciliğinden önce spor ve gündem alanlarında muhabirlik yaptı. Paylaşmak istediğiniz haberler için +90 (541) 380 12 73 numaralı whatsapp ihbar hattımızdan veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
Alakalı İçerikler
Özel HaberlerSöyleşiler

Girişimci Öğretmen eğitimcilere destek oluyor

Haber

İklim değişikliği bir milyon türü yok edebilir

Haber

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi 2019/1 Çağrısı Açıldı

HaberTarım

Güneş enerjili Vaha, ama bildiğiniz gibi değil!

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir