bayer

Bayer’den girişimcilere 60 bin TL hibe

2 dakikalık içerik

Bayer’in 2019 yılı Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey için başvurular 21 Ocak günü başladı. Bayer firması, son başvuru tarihi 28 Şubat olan programa seçilen her girişime 60 bin Türk Lirası hibe sağlayacak.

Bayer’in küresel çapta yürüttüğü girişim hızlandırma programlarının Türkiye ayağının ikincisi düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl sağlık teknolojilerinde program yapan Bayer, bu yıl için insan ve hayvan sağlığı hariç tarım ve çevre sağlığı teknolojilerine yönelik çalışmalar yapan girişimlere de destek olacak. Jürinin seçeceği girişimcilere şirket, 60 bin TL hibe verecek  ve kazanan girişimcilere ise 100 günlük çalışma ortamı ile mentorluk imkanı sağlayacak.

Bayer’in yaptığı açıklamada programa katılım koşulları ile ilgili bilgilere yer verildi. Türkiye’nin her yerinden, üzerinde çalışılabilecek yalın bir ürüne (MVP) ya da prototipe sahip sağlık, tarım, hayvancılık, çevre sağlığı alanlarına veya kurumsal şirketlere yönelik teknoloji, bilişim ve iş modeli çözümleri sunan projeler programa başvurabilecek. Birden fazla proje ile başvuru yapmanın mümkün olduğu programa katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmak şartı da aranıyor.

bayer
2018 G4A kazananları.

Geçtiğimiz yıl aynı programda 122 startup (girişim) arasından 3D tarayıcılar üzerinde çalışma yapan projeden, evlerde yapılan idrar testlerine, evcil hayvan bakımından, markaların hedef kitleleri ile arasındaki iletişime kadar birbirinden farklı altı girişim ödüllendirilmişti.

Programa www.g4a.health/turkey adresinden başvuru yapabilirsiniz.