Betül Kaçar
////

Astrobiyolog Betül Kaçar NASA’da Görev Alacak

1 dakikalık içerik

Astrobiyolog Betül Kaçar, Nasa’da yeni oluşturulan evredeki yaşamı araştıracak ekibe kabul edildi. Betül Kaçar bu haberi Twitter’da takipçileriyle paylaştı ve pek çok tebrik mesajı aldı.

Betül Kaçar’ın mesajı: “Guzel bir haber. Kelimelere dokmekte zorlaniyorum, ama soyle: Evrende yasamin izlerini arastirmak icin olustulan yeni bir NASA ekibine kabul edilmisim. Bu seneye ufak bir saglik sorunu ile basladim, ilac gibi geldi bu haber sabah sabah. Herseyin basi saglik diyerek bitireyim :)”

Tebrik mesajlarını da yanıtlayan Kaçar “Cok tesekkur ederim. Benden guc alanlar, ozellikle cocuklar, genc arkadaslar, siz de bana guc veriyorsunuz. Cumhuriyetin cocugu diye hitab etmissiniz bana, ne kadar anlamli. Borcumuz biz kadinlara egitim firsati ve esitligi veren Cumhuriyet’e. Kesiflerimiz tum insanliga hediye.” diyerek kendisine gelen mesajlara bir cevap yazdı.

Betül Kaçar ayrıca önümüzdeki günlerde University of California SanDiego’da “Edit, revise, rewrite: Genetic Engineering in the 21st Century” başlıklı öğrenci etkinliği olan UCSD Cell and Molecular Genetics Training Group 2020 Sempozyumunda konuşacak. Konuşma başlığı “Time traveling in the laboratory with the methods of evolution and synthetic biology.” .