Asgarida'da Türkler

Asgarida’da Türkler oldukça çok!

2 dakikalık içerik

Asgarida’da Türkler yoğun başvuruyla öne çıktı. Geçtiğimiz aylarda Asgardia adında yeni bir ulus ve uzay toplumu projesi başlamıştı. Projenin lideri olan Igor Ashurbeyli’nin Paris’te yaptığı lansmanın ardından Asgardia’ya başvuruları alacakları belirtildi. Geçtiğimiz günlerde ise başvuru sahiplerine kimliklerini doğrulamaları için bir doğrulama e-postası iletildi.

ekran-resmi-2016-12-20-00-56-25

İki aylık süre içinde Dünya genelinden 568.962 kişi bu projede yer almak için başvuruda bulundu. Toplamda 231 ülkeden yapılan başvurularda 130.706 kişi ile Çin birinci sırada gelirken, 61.382 kişi ile ikinci sırada Amerika bulunuyor. Asgarida’da Türkler başvuru sayısıyla dikkat çekiyor. Listenin şaşırtan ismi ise Türkiye oldu. Çünkü 48.261 başvuru ile Türkiye üçüncü sırada yer alıyor. Türkiye’yi ise Brezilya, Birleşik Krallık, İtalya, Meksika, Hindistan, İspanya ve Kolombiya izlemekte.

E-posta ile ilk başvuru yapanlara kimlik doğrulama adımına dair bilgilendirme yapıldı. Kimlik doğrulama içinse isim, soyisim, adres, bilinen diller gibi temel bilgiler isteniyor. E-postayla iletilen formu doldurarak bir Asgardia kimlik numarası alıyorsunuz. Yapılan duyuruda formu dolduran ilk 100 000 kişinin tarihteki ilk Asgardian’lar olacağının da altı çizilerek belirtiliyor. Formun sonundaki Igor Ashurbeyli’nin Asgardia’nın “kurucu babası” olduğunun kabul edilerek, uluslararası platformunda Asgardia ulusunu Igor Ashurbeyli’nin temsil edeceğini kabul ettiğinize dair bir onay kutusu bulunmakta.

ekran-resmi-2016-12-20-00-58-51

Asgardia projesi hakkında pek çok tartışma devam ederken Igor Ashurbeyli ve ekibi ciddi bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte. Sizde Asgarida’da Türkler gibi bu projeye katılmak istiyorsanız Asgardia‘ya internetten üye olabilirsiniz.


Uzay ulusu Asgardia’ya davetlisiniz !