Haber

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi 2019/1 Çağrısı Açıldı

Acıbadem Üniversitesi

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi 2019 yılı ilk çağrıları açıldı. Sağlık alanında özelleşen Acıbadem Üniversitesi, yine sağlık alanına özelleşmiş kuluçka merkezi ile bu alanda faaliyet göstermek isteyen girişimciler için avantajlı bir başlangıç noktası yaratıyor.

Fikrine Sağlık

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka MerkeziFikrine Sağlık başlığıyla öne çıkan çağrıda Acıbadem Kuluçka merkezi, sağlık alanında yaratıcı ve teknoloji temelli iş fikirleri olan girişimcilerine çağrıda bulunuyor. Başvuruların 31 Mart’a kadar alınacağı programda pek çok fırsat bulunuyor. Singapur, Hollanda ve İngiltere gibi ülkelerdeki hızlandırı programlarına katılım fırsatı sağlaması ise öne çıkan noktalarından.

Başvuru ve Değerlendirme

Fikrine Sağlık programına başvuruda projenin iş planı, iş modeli kanvası, SWOT analizi gibi proje bilgileri kullaılıyor. Bunun yanı sıra başvuruda Kuluçka Merkezinin önkuluçka, kuluçka ya da hızlandırıcı programlarından hangilerine başvurulacağı da soruluyor. Acıbadem Kuluçka Merkezi’nin değerlendirme kurulunda Bayer, Siemens Healthcare, Turkcell, UKBasecamp ve Acıbadem Üni. akademisyenlerinden isimler önplana çıkıyor.

Projeye başvurmak için bu adresteki formu doldurmanız yeterli.

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi‘ni bu adresten inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hacettepe Biyoloji Bölümünden 2011 yılında mezun olduktan sonra ODTÜ’de Antik DNA çalışmaları ile lisans üstü eğitimini sürdürmüştür. Lisans eğitiminde ve daha sonrasında ekoloji ve popülasyon ile ilgilenmiş olup, vektör ekolojisi üzerine çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır. ODTÜ’de lisans üstü çalışmalarına devam ederken biyoteknoloji girişimciliğine adım atmış olup, Türkiye’de inovatif biyoteknoloji ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Bildiklerini ve öğrendiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duyan Elçin, doğrulanabilir Türkçe bilimsel yayın kaynaklarının az olmasından rahatsız olmuş ve ortağı Emre ile birlikte Bilimma'yı kurmuştur. Ekim 2016'dan itibaren bilimsel haber ve bilgilerin sorgulanabilir kaynaklarla insanlara ulaşması için yazılar yazmaktadır. Fotoğraf çekmek, arazi çalışmalarına katılmak ve gezmek başlıca ilgi alanları olup, ERES Biyoteknoloji'de projelerini sürdürmektedir.
Alakalı İçerikler
Özel HaberlerSöyleşiler

Girişimci Öğretmen eğitimcilere destek oluyor

Haber

Bayer’den girişimcilere 60 bin TL hibe

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir