mcdonalds bitki temelli hamburger

2021’de McDonald’s bitki temelli hamburgeleri McPlant geliyor!

Tamamen bitki bazlı olan hamburger menüleri, önümüzdeki yıl McDonald's tezgahlarında olacak. Türkiye'ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

4 dakikalık içerik

McDonald’s bitki temelli hamburger menüleri çıkaracağını duyurdu. 2021 yılında satışa sunulacağı açıklanan hamburgerler, vegan veya vejetaryen diyeti tercih eden müşterilerin uzun süredir var olan beklentisini karşılayacak. McDonald’s ayrıca diğer yeni menülerini de tanıttı. 

“McDonald’s müşterilerinin en çok istediği menü klasiklerine eğiliyoruz.” cümlesiyle açıklamasına başlayan şirket, dünyanın her yerindeki insanların menüleri beğendiğini belirtti. Günlük 69 milyon müşteriye ulaşan dünyanın en büyük fast-food şirketi, genel olarak hamburger, cheeseburger (çizburger), patates kızartması ve soğuk içecekler satıyor. Şirket, 2021 yılında çıkaracağı yeni menüleri yaptığı bir basın açıklaması ile duyurdu. Açıklamada, “İnsanlar harika menülerimizi seviyor. Big Mac, Quarter Pounder, Cheeseburger gibi ikonik, temel menü öğeleri işimizin kalbi ve müşterilerimizin tekrar tekrar istedikleri şeyler.” denildi.

McDonald’s bitki temelli hamburger menüleri çıkarma kararını açıklamadan önce, diğer yeniliklerden bahsetti: “Müşterilerimiz için en önemli olan menü öğelerine odaklanmayı sürdürürken, aynı zamanda McDonald’s’ın sevilen klasiklerini takip eden şekillerde yenilikler yapmaya devam ediyoruz. ‘Önce et.’ Adımızı böyle duyurduk ve şimdi tadabileceğiniz büyük bir fark yaratan küçük değişikliklerle hamburgerlerimizin birçoğunu daha da iyi hale getirdik;  daha küçük gruplar halinde kavurmak, daha fazla lezzet için ızgarada burgerlerimize soğan eklemek ve yeni çörekler gibi.”

Bu değişiklikleri geçen yıl Avustralya ve Kanada’da uygulamaya koyduğunu belirten şirket, müşterilerin ürünlerin tadındaki değişikliği fark ettiğini de ifade etti. McDonald’s, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu değişiklikleri küresel pazarlarının çoğuna taşımayı planladıklarını ekledi. McCafé adını alan kahvelerden de bahseden küresel fast-food zinciri, uygun fiyatlı kahvelerin müşteriler tarafından beğenildiğini vurguladı.

McDonald’s’ın bitki temelli hamburgeri McPlant 2021’de tezgahlardaki yerini alacak!

“McDonald’s klasikleri, şirketimizin özünü oluşturuyor ancak müşterilerin de heyecan verici yeni lezzetler aradığını biliyoruz.” şeklinde ifadelerde bulunan McDonald’s, bitki temelli hamburger menüleri hakkında ise, “Geçen yıl, bu müşteriler göz önünde bulundurularak, ilk bitki temelli hamburgerimizi Kanada’daki seçkin restoranlarda test ettik. Öğrendiklerimiz ve cesaret verici bir cevaba dayanarak, size McDonald’s tarafından hazırlanmış lezzetli bir bitki temelli hamburger olan ve müşterilerimizin sevdiği bir çeşit arzulanan McDonald’s lezzeti olan McPlant‘ın gizli bir ön izlemesini vermekten heyecan duyuyoruz.” açıklaması yapıldı.

McDonald’s bitki temelli hamburger menüsü, sulu, bitki bazlı bir köfte ile yapılacak ve tüm klasik soslar ile sıcak, susamlı bir çörek üzerinde servis edilecek.

Kaynak;

McDonald’s