2019’da yapılacak en iyi biyoteknoloji etkinlikleri

8 dakikalık içerik

Biyoteknoloji etkinlikleri, birçok açıdan büyük bir fırsattır; sektörde kimin kim olduğunu bulmak, yeni bağlantılar kurmak ve yeni anlaşmalar yapmak gibi. labiotech.eu’nun düzenlemiş olduğu 2019’da katılabileceğiniz en iyi Avrupa (ve bir Amerikan) biyoteknoloji etkinliklerini sizler için yazdık.

BIO-Europa Spring 

BIO-Europa Spring, delegelerin küresel yaşam bilimleri ortaklarıyla etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyan sayısız fırsatı sağlamak için biyoteknoloji, ilaç ve finans bölümlerinden “kimin kim” olduğunu göstermek için düzenlenir. Bu etkinlik, 25-27 Mart tarihleri arasında Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenecek.

BioTrinity
BioTrinity, Avrupa’nın önde gelen Biopartnering and Investment konferansıdır ve yaşam bilimi şirketleri, akademisyenler, yatırımcılar ve büyük ilaç şirketleri için bir araya gelerek anlaşma yapmak ve işbirlikleri kurmak için rakipsiz fırsatlar yaratır. 30 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasındaki bu etkinlik, Londra’da düzenlenecek. BioTrinity’nin bu yılki teması Sektördeki Yenilikler.

Bio €quity Europe 
Bio €quity Europe, finansal topluluğun tüm üyelerine ve iş geliştirmeye açık bir kapı oluşturmayı hedefliyor. İspanya’nın Barcelona kentindeki bu etkinlik 20 – 21 Mayıs tarihleri arasında. 24’ü aşkın ülkeden katılımcılarla birebir ortaklar toplantısı, ağ toplantıları, toplantılar, eğitim oturumları, şirket sunumları olacak.

BioVaria
BioVaria araştırmacılar için bir konferanstır. Buradaki amaç, araştırma sonuçlarının uygulamaya aktarılmasını iyileştirmektir. Avrupa’nın önde gelen teknoloji transfer kuruluşları, en heyecan verici projelerini karar vericilere sunmak için bir araya geliyorlar. Çalışmanızı potansiyel yatırımcılara göstermek için harika bir fırsat olabilir. 8-9 Mayıs tarihleri arasındaki bu etkinlik Münih, Almanya’da düzenlenecek. BioVaria’ya akademisyenler, teknoloji transfer kuruluşları, yatırımcılar ve tüm Avrupa’dan endüstri temsilcileri katılabilecek.

BIO International Convention
BIO International, ABD’de ve 30’dan fazla ülkedeki bin 100’den fazla biyoteknoloji şirketini, akademik kurumu, devlet biyoteknoloji merkezlerini ve ilgili örgütleri temsil eden Biyoteknoloji Yenilik Organizasyonu’na ev sahipliği yapıyor. Philadehphia, ABD’deki bu etkinlik ise 3-6 Haziran tarihleri arasında olacak. 67 ülkeden 16 binden fazla katılımcıyla benzersiz ağ oluşturma fırsatları yakalayabilirsiniz.

Labiotech Refresh!
Labiotech Refresh, bölgenizdeki biyoteknoloji topluluğuyla iletişim kurmanın eğlenceli ve rahat bir yoludur. Bunlar, rahatlayabileceğiniz, ağ kurabileceğiniz ve ücretsiz bir bira içebileceğiniz samimi iş sonrası etkinliklerdir. Yaklaşık olarak iki ayda bir düzenlenen bu etkinlikler, biyoteknoloji endüstrisinin sıcak olduğu büyük bir Avrupa kentinde düzenlenecek. Bir sonraki etkinlik 27 Mart’ta Viyana’da olacak.

BioBanking
BioBanking’de, en son biyo-çökeltici teknolojik atılımlar, biyo bankacılığın en iyi uygulamaları, biyomateryal düzenleme peyzajındaki değişimler, BBMRI, ESBB ve ISBER ile uluslararası biobanks ağı, başarılı biyobankacılık iş modeli yapıları ve ortaya çıkan biobank Çin gibi pazarlar başlıca konulardır. 25-26 Eylül’de Londra’da düzenlenecek.

SACHS Basel
Avrupa’daki 19 yıllık Biyoteknoloji Forumu, biyoteknoloji ve yaşam bilimleri sektörüne yatırım yapmak ve ortak olmak için bir başka harika etkinliktir. Lider yatırımcılar, analistler, para yöneticileri ve ilaç lisanslama yöneticileri erken aşamada, halka arz öncesi, halka açık şirketleri çekiyor. İsviçre’nin Basel şehrindeki bu etkinlik 25-26 Eylül tarihleri arasında. Bu etkinliğin bir bonusu ise katılımcılar ile çevrimiçi toplantı sistemi olmasıdır.

BIO-Europe
BIO-Europe, küresel biyoteknoloji endüstrisine hizmet veren Avrupa’nın en büyük ortak konferansıdır. BIO-Europe, önde gelen biyoteknoloji şirketlerinin üst düzey yöneticileri, büyük ve orta ölçekli ilaç şirketlerinden iş geliştirme ekipleri, yatırımcılar ve diğer endüstri uzmanları dahil olmak üzere çok çeşitli iş liderlerini çekmektedir. Yeni iş ortakları bulmak için iyi bir ortam denilebilir. 11-13 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan bu etkinlik, Almanya’nın Hamburg şehrinde.

Biotech and Money Investival Showcase
Investival, yatırımcıların yatırım fırsatlarını keşfetmelerine ve belirlemelerine yardımcı olacak. Bu etkinlik Avrupa’nın en büyük sağlık konferanslarıdır. Londra’da düzenlenecek olan bu etkinliğin tarihi ise 16-17 Kasım olarak belirlendi.

CPhI Worldwide
CPhI, Avrupa’nın en büyük eczacılık konferanslarından biridir. İlaç pazarının her bir bölümünü bulabilecek ve 150’den fazla ücretsiz endüstri seminerine katılabileceksiniz. Hepsi tek bir çatı altında olduğundan, sektörün ve ağın kapsamını çeşitli endüstri profesyonelleriyle görmek çok daha kolay olacak. Dünyanın en büyük ilaç fuarı kabul edilen bu etkinlik, 5-7 Kasım tarihleri arasında, Frankfurt, Almanya’da olacak.

BioFIT
BioFIT, tüm kamu ve özel aktörler için ortaklıklar kurmak açısından iyi bir platform sayılır. BioFIT ayrıca, Yaşam Bilimleri alanında tohum öncesi, tohum ve A Serisi yatırım için Avrupa pazarıdır. 10-11 Aralık tarihlerinde Marsilya, Fransa’da düzenlenecek.

Genesis

Son 18 yılın evrimi üzerine inşa edilen Genesis 2019, Yaşam Bilimi, Sağlık ve Teknoloji alanındaki tüm üst düzey yöneticileri ve karar vericileri sektöre, kendilerine ve sektöre yönelik ortak görüş ve düşünce liderliklerini sunmak, tartışmak ve göstermek için bir araya getirecek. Londra’da yapılacak olan bu etkinliğin tarihi 11 Aralık olarak açıklandı.

Kaynak; https://labiotech.eu/inside-labiotech/top-13-biotech-events-to-attend-in-2019/?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=meetedgar