EtkinlikHaber

14. Aykut Kence Evrim Konferansı başlıyor!

Aykut Kence Evrim Konferansı,

14. Aykut Kence Evrim Konferansı 24-25 Ocak 2020‘de ODTÜ’de gerçekleşecek. Her yıl ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen etkinlikte bu yıl da yurtiçinden ve yurtdışından araştırmacılar evrimle ilgili konuşacak.

Aykut Kence Evrim Konferansında, ODTÜ Kemal Kurdaş (Genel) Salonu’nda dünyanın çeşitli üniversitelerden, enstitülerden ve laboratuvarlardan araştırmacılar konuşmacı olarak yer alacaktır. Evrimsel biyolojiye ilişkin güncel çalışmalara dair sunumlar gerçekleştireceklerdir. 14.AKEK’te öne çıkan konuşmalar, John Gowlett’in “İnsanların ateş kullanımının kökeni: fikirlere ve kanıtlara bir bakış”, Esra Durmaz’ın “Adaptasyon Genetiği” sunumu, Octavio Mateus’un “Dinozorların evrimi: Olgular ve soru işaretleri”, İsmail Kudret Sağlam’ın ‘’Küresel Problemlerin Çözümünde Biyolojik Evrim Kuramı’’ sunumu.

Etkinlik programı detayları ve etkinlikle ilgili diğer bilgiler için AKEK sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

AKEK’te tasarımları ve çevreye duyarlı etkinlik

14. AKEK etkinliğinde özel tasarımlı pek çok ürün yer alacak. 14. AKEK Tasarım ekibi, sticker, kalemlik, kitap ayracı, tişört gibi pek çok gün tasarım hazırladı. Etkinlikte tasarım standına uğrayarak bu ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bununla birlikte etkinlikte çevreci yaklaşımlar da ön plana çıkıyor. Konferans boyunca karbon ayak izini azaltmak için kağıt bardak kullanımını azaltmaya yönelik uygulamalar var. AKEK ekibi yanında kendi kupasını getirerek karbon bardak kullanımını azaltan her katılımcıya bir adet sticker hediye edecek.

14. Aykut Kence Evrim Konferansı,

14. Aykut Kence Evrim Konferansı, 24-25 Ocak 2020’de ODTÜ’de.

Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK)

14 yıl önce Ulusal Evrim Konferansı olarak başlayan etkinlik, Prof. Dr. Aykut Kence’nin vefatından sonra anısını yaşatmak için Aykut Kence Evrim Konferansı olarak devam etmiştir. Aykut Kence Evrim Konferansı (AKEK), Türkiye’de evrim ve evrim teorisi ile ilgili kavramları halka anlatmayı amaçlamaktadır. Çoğunluğu öğrencilerden oluşan bu kitleye evrim hakkında doğru bilinen yanlışları düzeltmeyi ve en son elde edilen bilimsel verileri sunmayı hedeflemektedir. AKEK hiçbir siyasi ideolojiyi ve şahsi inancı hedef göstermeden ilerlemeyi amaçlar.

AKEK

Alakalı İçerikler
BilimKöşe YazılarıÖzel Haberler

Evrim nedir? Bilinen yanlışlar nelerdir?

HaberÖzel Haberler

Evrim nedir? MEB müfredatta evrime neden yer vermiyor?

Bilim İnsanlarıÖzel Haberler

Lynn Margulis kimdir? Devrimci bilim kadını!

kitap

Serengeti Yasaları artık Türkçe

Bilim dünyasının son haberlerini kaçırmamak için eposta bültenimize hemen üye olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir